flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Порядок прийому позовних заяв

 

ПОРЯДОК ПРИЙОМУ ПОЗОВНИХ ЗАЯВ
 
Прийом позовних заяв відбувається
у всі дні з 08:00 год. до 16:30 год., в п"ятницю з 08:00 год. до 15:30 год. в канцелярії суду.
При собі необхідно мати правильно складену позовну заяву з усіма датами та підписами, чеки на оплату судового збору, паспорт та всі документи вказані в додатках позовної заяви.
 
ЗМІСТ І ФОРМА ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ У ЦИВІЛЬНИХ СПРАВАХ
Відповідно до статті 175 Цивільного процесуального кодексу України, позовна заява подається до суду в письмовій формі. Позовна заява повинна містити в собі:
 
1) назву суду, до якого подається заява;
2) точну назву позивача і відповідача, їх місце проживання або знаходження, а також назву представника позивача, коли позовна заява подається представником;
3) зміст позовних вимог;
4) виклад обставин, якими позивач обгрунтовує свої вимоги;
5) зазначення доказів, що стверджують позов;
6) зазначення ціни позову;
7) підпис позивача або його представника з зазначенням часу подання заяви.
 
Позовна заява про розірвання шлюбу повинна містити в собі, крім зазначеного в пунктах 1 - 7 цієї статті, відомості про рік народження кожного з подружжя, про наявність неповнолітніх дітей, їх прізвище, ім'я та по батькові, при кому з батьків вони знаходяться і пропозиції щодо участі подружжя в утриманні і вихованні дітей після розірвання шлюбу.
В позовну заяву може бути також включено вимогу про поділ спільного майна подружжя.
До позовної заяви додаються письмові докази, а якщо позовна заява подається представником позивача - також довіреність чи інший документ, що стверджує повноваження представника.
 
ЗМІСТ ЗУСТРІЧНОЇ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ У ЦИВІЛЬНИХ СПРАВАХ
 
Відповідач вправі не пізніше як за три дні до судового засідання пред'явити зустрічний позов. Прийняття зустрічного позову, пред'явленого після закінчення цього строку, залежить від судді, а якщо його заявлено під час розгляду справи по суті, - від суду.
Суддя, прийнявши зустрічний позов, повинен сповістити про це осіб, які беруть участь у справі
Зустрічна позовна заява повинна відповідати вимогам статей 193 і 194 Цивільного процесуального кодексу України і має бути оплачена судовим збором.
Всі недоліки зустрічної позовної заяви слід виправити до розгляду справи, інакше зустрічний позов у даному процесі не розглядається.